PersianFine  صفحه فیسبوک خود را زیبا و جذاب کنید  

صفحه فیسبوک خود را زیبا و جذاب کنید

 

http://icons.iconarchive.com/icons/yusuke-kamiyamane/fugue/16/category-icon.png شاخه :

[ ]

http://icons.iconarchive.com/icons/oxygen-icons.org/oxygen/16/Apps-office-calendar-icon.png تاریخ انتشار :

1 دی 1390

http://icons.iconarchive.com/icons/untergunter/leaf-mimes/16/authors-icon.png منتشر کننده :

Mahdi

از روز جمعه TimeLine فیس بوک برای تمام بوکی ها فعال شد.این امکان جدید فیس بوک که با فعال کردن آن زیبایی خاصی به آن بخشیده است ، تمام فعالیت های بوکی ها را از زمان عضویت به صورت ماهانه نمایش می دهد .

  در این حالت در صورتی که دوستان بوکی ها به عضویت فیس بوک در آیند از تمام فعالیت های دوستانی که قبل از آنها عضو شده اند مطلع شده و فعالیت خود را با دوستانش هماهنگ می کند.

در واقع جدای از زیبایی های بصری تایم لاین ، دسترسی به فعالیت های بوکی ها به صورت آرشیو سالانه و به تفکیک هر ماه مهمترین تغییری است که در فیس بوک با تایم لاین ایجاد شده است.

اما با فعال کردن تایم لاین چه تغییراتی در صفحه فیس بوک اتفاق می افتد؟

با فعال کردن تایم لاین اولین تغییری که می توان در آن داد اضافه کردن یک تصویر به عنوان کاور است .

http://up.persianfine.com/images/q0seh3dgiuixwl2a4lt.jpg

لبته تصویری که از قبل در پروفایل اضافه شده است کماکان حفظ شده و در گوشه سمت چپ کاور نمایش داده می شود(با تغییر زبان به فارسی در سمت راست نمایش داده می شود).

در قسمت زیرین تایم لاین و با انتخاب نماد Setting می توان پیش نمایش تایم لاین و چگونگی نمایش آن برای دوستان را دید .

در مجاورت آیکن Setting و با انتخاب Activity Log می توان تنظیماتی مانند نمایش یا عدم نمایش فعالیت های انجام شده در بوک را در تایم لاین انجام داد و یا آنها را برای نمایش عمومی ،دوستان و شخصی سازی تنظیم کرد.با انتخاب Update Info می توان تغییرات لازم در پروفایل را انجام داد.

در بخش زیرین علاوه بر مشخصات پروفایل که شامل محل تولد ،محل کار و میزان تحصیلات است ،در چند تب مختلف که امکان اضافه کردن تب های دیگر نیز وجود دارد قرار می گیرد و با انتخاب هر یک وارد می توان وارد همان بخش شد.

http://up.persianfine.com/images/lefjrzf4co8rbgr8nq1.jpg

به صورت پیش فرض چهار تب دوستان، عکس ها، مپ و علاقه مندی ها وجود دارد.در زیر این بخش یک سمت دوستان بوکی و یک طرف برای ارسال مطالب و به روز کردن صفحه بوکی قرار دارد.

البته زیر بخش دوستان فعالیت های اخیر انجام شده در بوک نمایش داده می شود.و در زیر همه این بخش ها تمام به روز آوری های بوکی فعلی ماه گذشته و ماه های گذشته در سال های پیشین نمایش داده می شود.

برای دسترسی به هر یک از ارسال های انجام شده در ماه های گذشته می توان از دسته بندی آرشیو گونه انجام شده در سمت راست تصویر اضافه شده به عنوان کاور استفاده کرد.

با انتخاب سال و سپس ماه مورد نظر به مطالب ارسالی در همان ماه به شکل زیبایی اسکرول می کند.با اسکرول به پایین صفحه یک منوی باز شونده پدیدار می شود که دسترسی به تایم لاین،صفحه اصلی در بوک و بخش به روز رسانی را تسهیل می کند.

در انتهای آرشیو سالانه و با انتخاب Born مشخصات شناسنامه ای (تولد) نمایش داده می شود که می توان یک تصویر نیز برای این بخش اضافه کرد.

تغییرات جدیدی که درفیس بوک با ورود تایم لاین به آن اضافه شده است،علاوه بر دسته بندی بخش های مختلف برای دسترسی آسان ،زیبایی خاصی را برای نمایش ارسال های انجام شده در بوک،ایجاد کرده است و تداعی کننده نمایش پست های یک وبلاگ است.

http://up.persianfine.com/images/4m3bunc7ewrk9g5jk4j1.jpg

در ضمن مطالبی که مورد پسند دوستان بوکی بوده و لایک یا کامنت داده شده اند به صورن Highlight شده نمایش داده می شود.

چون در حال حاضر تایم لاین برای تمام بوکی ها جهانی شده است،کافیست برای داشتن صفحه بوکی با تایم لاین آن را از صفحه در نظر گرفته شده فعال کرد.در این صفحه تمام تغییراتی که پس از فعال نمودن تایم لاین در صفحه بوکی انجام خواهد شد نمایش داده می شود.

در همین صفحه و در انتهای آن لیست دوستان فیس بوکی که تایم لاین خود را فعال کرده اند نمایش داده می شود و با ورود به صفحه بوکی آنها می توان به سلیقه ای که آنها برای قرار دادن کاور در تایم لاین خود،به خرج داده اند را مشاهده کرد.

فیس بوک اخیرا تغییرات مختلفی را در رقابتی که با گوگل پلاس آغاز کرده است ،انجام داده بود که به نظر می رسد با اضافه شدن Timeline به این تغییرات انجامی ،یک گام رو به جلو برای پیشی گرفتن از گوگل پلاس برداشته باشد.

تهیه و گرداوری : گروه اینترنتی پرشین فاین !  گروه اینترنتی پرشین فاین 

مطالب مشابه ...

 

http://up.persianfine.com/images/smxiuxeajbd3vbvshv1w.png 

 برچسب ها : TimeLine, فیسبوک, ترفند فیسبوک, جذاب تر کردن فیسبوک, با TimeLine ظاهر صفحه فیسبوک خود را زیبا و جذاب کنید

 

مطالب و اخبار جالب [ آرشیو ]

ستاره‌هایی كه زیبایی خودشان را مدیون جراحان هستند+عکس

اینكه بخواهیم بگوییم در دنیای هنرمندان و به‌خصوص بازیگران سینمای تجاری چقدر جراحی‌های زیبایی رواج دارد چیز چندان جدیدی نیست ولی اینكه چه كسی چه عمل‌هایی انجام داده می‌تواند جالب باشد

...

http://up.persianfine.com/images/075axqz1xfaga5jly5pq.png

یک آبادانی گیاهخوار، قوی‌ترین مرد آلمان

قوی‌ترین مرد سال آلمان جوان ایرانی‌الاصلی است که از سال‌ها پیش در آلمان زندگی می‌کند. این ورزشکار نه تنها هفت سال است که گوشت را کنار گذاشته، بلکه اخیرا هر نوع پروتئین حیوانی را هم از رژیم غذایی خود حذف کرده است.

...

http://up.persianfine.com/images/075axqz1xfaga5jly5pq.png

هدیه ناقابل حاکم دبی به همسر جدیدش

هدیه ناقابل شيخ محمد بن راشد ال مكتوم حاكم دبى به همسر جدیدش،یک جزیره کامل است.

...

http://up.persianfine.com/images/075axqz1xfaga5jly5pq.png

عجیب ترین درخت میوه جهان به همراه عکس

یک درخت انگور برزیلی به دلیل تفاوت با سایر درختان در نحوه میوه دادن به "عجیب ترین درخت جهان" لقب گرفت.

...

http://up.persianfine.com/images/075axqz1xfaga5jly5pq.png

تفريح مرگبار در شهربازی اردبيل به همراه عكس

خبرگزاری ایسنا: شكسته‌شدن يك دستگاه رنجر در مجتمع تفريحي «شورابيل» اردبيل سبب مرگ يك تن و جراحت سه تن ديگر شد.

...

http://up.persianfine.com/images/075axqz1xfaga5jly5pq.png


ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *